Аптечний хрест - це обов'язкова деталь оформлення аптеки згідно законодавства України. Жодна аптека не може проводити легальну діяльність без наявності аптечного хреста. Ця стаття присвячена прикладу виготовлення аптечного хреста для "Аптеки Доброго Дня". Аптечний хрест для цієї аптеки виконано згідно брендбуку. Основні технічні характеристики:

Розмір - 80х80 х8 см;

Кількість світлодіодів - 1070 шт. ( над яскраві);

Кількість каналів контролера - 8 ( задіяно 5).

Сторони світіння -Двосторонній.

 

Виготовлення аптечного хреста починається з фрезерування композиту, або лазерної порізки акрилу. Крім надання хрестоподібної форми в матеріалі вирізаються отвори під світлодіоди, варто мати на увазі, що в композиті потрібно фрезерувати отвори на 0.2 мм більші, а в акрилі чітко під розмір світлодіода, адже лазер оплавляє краї отвору і він трошки збільшується сам. В даному варіанті використано акрил молочний 3 мм оклеїний плівкою оракал 641 з обох сторін ( інакше акрил просвічуватиметься.

 

 

Наступний крок це поклейка бортів для хреста, тим самим ми досягаємо потрібної товщини аптечного хреста. Цей процес аналогічний виготовленню світлодіодних букв, який описаний за посиланням.

Тепер можна в отвори монтувати світлодіоди використовуючи відповідні клея.

Самий складний етап виготовлення аптечного хреста це пайка світлодіодів для на аптечний хрест, складність полягає в тому, що кожен світлодіод паяється один до одного окремо групами спаяними послідовно з включеним резистором потрібного номіналу. Кожна група паяється на шину "+12в" - загальну, а мінус групи потрібно припаяти до мінусу відповідного каналу - іншими словами, якщо в нас 5 каналів то в нас один загальний плюс, а керується канал за допомогою свого мінуса. Звучить досить просто та на практиці пайка досить складна та потребує уваги, адже запросто можна зробити помилку і коротке замикання спалить контролер, або групу світлодіодів. На фото можна побачити, яка велика кількість точок паяння на аптечному хресті.

Після пайки аптечний хрест потрібно його добре продути стисненим повітрям та пройтися потужним магнітом, що б видалити залишки ніжок від світлодіодів та іншого металевого сміття - це важливо, адже маленький кусочок дроту може зіпсувати всю електроніку хреста, а в гіршому випадку може привести до самозаймання та відкритого вогню!

Після перевірки та очистки від залишків дроту аптечний хрест потрібно обробити лаком зсередини для захисту від вологи та ізоляції.

 

 

 

Тепер можна в аптечний хрест монтувати металоконструкцію - кронштейн, та монтувати контролер. Контролер потрібно використовувати надійний та якісний, перші ознаки якості це заводська пайка на платі та використання транзисторних ключів на кожен канал. В нашому випадку навантаження на транзистори досить велике тому було виготовлено радіатори на кожен канал. Радіатори змонтовані з використанням термо пасти та ізольовані між собою. Після підключення та перевірки електроніки аптечного хреста конролер також обробляється лаком та монтується в хресті так, що б він не доторкався до металевих частин аптечного хреста.

Далі аптечний хрест збирається, обклеюється плівками та монтується на фасад аптеки. Блок живлення ми використовуємо зовнішній, в герметичному алюмінієвому корпусі.

Якщо Вам потрібен аптечний хрест компанія "Бренд Арт" займається продажем аптечних хрестів. Купити аптечний хрест у Львові можна тут www.brandart.lviv.ua